top of page

מה זה ג'פונדי?לרוב לא תחשבו שליפן ולסקנדינביה יש הרבה במשותף, אבל כשזה מגיע לעיצוב פנים, יש ביניהן הרבה יו

תר דמיון משנראה לכם. האסתטיקה של כל אחד מהסגנונות מתמקדת בפשטות, אלמנטים טבעיים ונוחות, כך שזה לא מפתיע שנוצר השילוב בין הסגנונות, שנקרא "ג'פונדי" (Japandi – Japanese and scandi). למרות שהטרנד יחסית חדש, הוא כבר מופיע בעמודי אינסטגרם רבים.


סגנון עיצוב הג'פונדי

סגנון הג'פונדי הוא שילוב של הפונקציונליות הסקנדינבית והמינימליזם הכפרי היפני, שיחד יוצרים תחושה של יצירת אומנות, טבעיות ופשטות. השילוב אף יוצר ערבוב מושלם בין צורה לפונקציה, המתמקד בקווים נקיים, וחללים וצבעים בהירים.האלמנטים של הג'פונדי

הסגנון מתאפיין בשפע של חומרים טבעיים, צבעים ניטרליים, קווים נקיים ומינימליזם, אך למרות זאת לא חסר בו ריהוט. סגנון הג'פונדי אינו דליל, אך מכוון.

כמו כן, הסגנון שם דגש על שימוש בריהוט בעבודת יד על פני "רהיטים זולים", אך למרות זאת, ניתן לראות שרהיטים של איקאה משתלבים יפה בסגנון שכן איקאה נכנסה חזק לסגנון הסקנדינבי בשילוב הסגנון הכפרי.

תוכלו לראות גם הרבה צבעים ניטרליים, כאלו שמדגישים את הריהוט המסוגנן והאביזרים. לרוב יש שימוש בצבעים מרגיעים ושלווים, וכאשר משלבים צבעים בהירים יותר, זה נעשה באופן מאוד עדין.

בנוסף, השימוש בחומרים טבעיים בסגנון שם דגש על קיימות ועל אסתטיקה ידידותית לסביבה.איך עיצוב יפני וסקנדינבי עובדים יחד

גם אם אתם חובבים של הסגנון הסקנדינבי כנראה שלא יצא לכם להיתקל במושג "Hygge". זהו המושג הסקנדינבי של נעימות וביתיות בעיצוב. על פי האמונה של העיצוב הסקנדינבי, הבית שלך צריך להיות המקדש שלך ולספק תחושת נוחות בכל פעם שאתה נכנס בדלת.

עכשיו, שלבו את הרעיון הזה עם תפיסת ה"וואבי סאבי" היפנית, או עם הרעיון שיש יופי בחוסר השלמות ויחד נוצרת ההרמוניה שהיא הג'פונדי". הסגנונות היפני והסקנדינבי עובדים יחד בצורה מושלמת כיוון ששניהם דוגלים בפשטות ובנוחות. לשניהם אסתטיקה משותפת שמתחברת ויוצרת סגנון חיים שהוא נוח ומתוחכם יחד.

כמו שהגישות דומות זו לזו כך הן גם שונות, אך ההבדלים בין הגישה היפנית לסקנדינבית משלימים זה את זה. היכן שהעיצוב היפני מלוטש, הסקנדינבי כפרי. הצבעים העשירים (אך הניטרליים) של העיצוב היפני עוזרים למנוע מהצבעים החדים של העיצוב הסקנדינבי להרגיש קליניים או קרים.איך תוכלו להלביש את הבית בסגנון הג'פונדי

כדי לשחק עם הסגנון הזה, התמקדו בחומרים טבעיים כמו עצים ללא גימור או חתיכות במבוק שמביאות תחושת טבע ויופי פשטני. מומלץ לנסות ולהשתמש בצבעים ניטרליים עם רמזים לירוק בהיר או להכניס צמחים הביתה על מנת לתת תחושה של חיים בחיק הטבע.

הפחתת העומס היא גם המפתח להשגת סגנון הג'פנדיi. אסתטיקה עיצובית זו מתמקדת בקווים נקיים ובשטחים פתוחים. אך אם הבית שלכם לא מאפשר זאת היות ויש בו הרבה פעילות ובכל זאת אתם רוצים למצוא את המראה המינימליסטי תוכלו לנסות "מינימליזם מזויף" על ידי שימוש בקופסאות וסלסלות, מחיצות ומסכים מובנים או מתקפלים כדי להסתיר עודפי דברים ולשמור על החלל הביתי נקי מתחושת העומס.

כדי להפיק את המיטב משני העולמות, תוכלו להישען על הנעימות של עיצוב סקנדי עם מרקמים חמים ואלמנטים רכים תוך שמירה על האלגנטיות של העיצוב היפני. בעוד ששני הסגנונות מתמקדים בתועלתיות, חשוב לשמור על תחושת רוגע דמוית זן במרחב שלך, כמו בעיצוב היפני.

מכיוון שסגנון הג'פונדי מתמקד באומנות, הדברים בו לא אמורים להיזרק. חפשו פריטים שיעמדו במבחן הזמן ויעבדו עם העיצוב שלכם לאורך שנים רבות. הסגנון הזה הוא מענה מדהים לתרבות השימוש החד פעמי שאימצנו במשך כל כך הרבה זמן. במקום החד פעמי והדברים שייזרקו תוך כמה זמן, התמקדו בפריטים שהם בר קיימא ובטוחים עבור הפלנטה שלנו.מקורות:

https://www.thespruce.com/japandi-design-4782478

https://ward5design.com/

כל התמונות להשראה בלבד ונלקחו מפינטרס

36 צפיות0 תגובות
bottom of page